Tarnogórski Klub Taternictwa Jaskiniowego

Podsumowanie obozu zimowego 2018

W dniach 26. stycznia do 04. lutego 2018 roku miał miejsce coroczny obóz zimowy Tarnogórskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. W bazie pomiędzy Dolinami Kościeliską a Chochołowską zameldowało się w sumie 79. członków i sympatyków klubu. W tym ich rodziny oraz znajomi. Przybyła rekordowa liczba 23. dzieci.

Mieliśmy zaszczyt gościć kolegów z Katowickiego Klubu Speleologicznego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Niebieszczan.

Niektórzy narzekali, że pogoda nie dopisała, lecz statystyki mówią same za siebie.

W trakcie obozu zorganizowano wyjścia jaskiniowe do następujących jaskiń. Jaskinia Kasprowa Niżna jedna akcja, Jaskinia Czarna dwie akcje, Jaskinia Zimna dwie akcje, Jaskinia Miętusia trzy akcje. Próbowano także odkopać otwór Jaskini Śnieżnej, co mimo zapału i poświęconego czasu niestety się nie udało ze względu na ogromną ilość śniegu.

Pasjonaci fotografii jaskiniowej wykonali setki pięknych zdjęć. Przeprowadzono krótkie, praktyczne szkolenie lawinowe na pobliskiej górce. Wspinano się w tatrzańskich lodospadach. Leniuchowano 🙂

Turystyka obfitowała w wyjścia mniej i bardziej ambitne. Poczynając od tradycyjnych spacerów w Dolinach Kościeliskiej, Chochołowskiej, Lejowej i Małej Łąki, po wycieczki wysokogórskie na Grzesia, Giewont, Starorobociański Wierch oraz Ciemniak.

Korzystano z uroków zimy na wszystkie możliwe sposoby. Jeżdżono i biegano na nartach, jeżdżono na sankach, dupolotach i łyżwach. Miało miejsce kilka grupowych wyjść do pobliskich Term Chochołowskich.

Czy obóz zaliczamy do udanych? Przyjedźcie za rok, sami sprawdzicie.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Tarnogórski Klub Taternictwa Jaskiniowego