Tarnogórski Klub Taternictwa Jaskiniowego

Podsumowanie obozu zimowego 2018

W dniach 26. stycznia do 04. lutego 2018 roku miał miejsce coroczny obóz zimowy Tarnogórskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. W bazie pomiędzy Dolinami Kościeliską a Chochołowską zameldowało się w sumie 79. członków i sympatyków klubu. W tym ich rodziny oraz znajomi. Przybyła rekordowa liczba 23. dzieci.

Mieliśmy zaszczyt gościć kolegów z Katowickiego Klubu Speleologicznego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Niebieszczan.

Niektórzy narzekali, że pogoda nie dopisała, lecz statystyki mówią same za siebie.

W trakcie obozu zorganizowano wyjścia jaskiniowe do następujących jaskiń: Jaskinia Kasprowa Niżna jedna akcja, Jaskinia Czarna dwie akcje, Jaskinia Zimna dwie akcje, Jaskinia Miętusia trzy akcje. Próbowano także odkopać otwór Jaskini Śnieżnej, co mimo zapału i poświęconego czasu niestety się nie udało ze względu na ogromną ilość śniegu.

Pasjonaci fotografii jaskiniowej wykonali setki pięknych zdjęć. Przeprowadzono krótkie, praktyczne szkolenie lawinowe na pobliskiej górce. Wspinano się w tatrzańskich lodospadach. Leniuchowano 🙂

Turystyka obfitowała w wyjścia mniej i bardziej ambitne. Poczynając od tradycyjnych spacerów w Dolinach Kościeliskiej, Chochołowskiej, Lejowej i Małej Łąki, po wycieczki wysokogórskie na Grzesia, Giewont, Starorobociański Wierch oraz Ciemniak.

Korzystano z uroków zimy na wszystkie możliwe sposoby. Jeżdżono i biegano na nartach, jeżdżono na sankach, dupolotach i łyżwach. Miało miejsce kilka grupowych wyjść do pobliskich Term Chochołowskich.

Czy obóz zaliczamy do udanych? Przyjedźcie za rok, sami sprawdzicie.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Tarnogórski Klub Taternictwa Jaskiniowego